Żaluzje Pionowe Lublin

Werticale Bezpłatny pomiar i wycena u klienta. Zadzwoń 503 872 508

Wertikale występują z lamelami o szerokości 127 lub 250 mm. W ofercie posiadamy dwa systemy mechanizmów. Wersja Coulisse stosowana przy wertikalach standardowych oraz wersja Decomatic stosowana przy wertikalach skośnych /slope/.

żaluzje pionowe Lublin


Żaluzje pionowe montowane są do ściany lub sufitu.

żaluzja pionowa Lublin


Aluminiowa szyna, łańcuszek, sznurek i obciążnik występują w kolorze białym.

żaluzje pionowe Lublin Sabatek


Warte Uwagi

Żaluzje pionowe – nie tylko do biura

Żaluzje pionowe typu vertical to pasy tkaniny obracające się wokół własnej osi dzięki mechanizmowi umieszczonemu w aluminiowej szynie. Funkcjonalność wertikali jest porównywalna do żaluzji poziomych.
Żaluzje pionowe (verticale) przeszły swoistą rewolucję.
Wprowadziliśmy nowoczesny, lekki i cichy mechanizm ukryty a estetycznej, wąskiej aluminiowej szynie. Mechanizm jest na tyle precyzyjny, że pozwala na sterowanie dwoma palcami. Zmiany zaszły także w kolekcji tkanin, które charakteryzują się głównie bogatą paletą barw.
Tkaniny swoją strukturą nawiązują do tkanin zasłonowych; mogą być gładkie, wzorzyste, matowe lub błyszczące, a także drewnopodobne.
Nowoczesne wertikale nadają się do montażu pionowego (ściana, sufit, wnęka), poziomego (przeszklenia w suficie) oraz skośnego – zautomatyzowana linia produkcyjna pozwala na dopasowanie wymiarów poszczególnych pasów tkaniny tak, aby idealnie pasowały do skosów na poddaszu.
Specjalistyczne teleskopowe uchwyty pozwalają na zachowanie wszystkich funkcji żaluzji pionowej działającej pod kątem.

żaluzja pionowa Lublin Sabatek


Jaki wertikal wybrać do sali konferencyjnej?

Żaluzje pionowe – wertikale – to osłony zaprojektowane głównie do zasłaniania większych powierzchni.
O właściwościach mechanizmu i sposobach montażu wertikali pisaliśmy w poprzednim wpisie, dlatego teraz skupiamy się na rodzajach i właściwościach tkanin do żaluzji pionowych.
Kolekcja tkanin do żaluzji pionowych została podzielona na następujące podgrupy:
- tkaniny gładkie – dostępne w szerokiej palecie barw,
- tkaniny wzorzyste i tłoczone,
- tkaniny niepalne – specjalnego przeznaczenia z atestem trudnopalności,
- tkaniny ekskluzywne (drewnopodobne i płócienne),
- tkaniny podgumowane,
- tkaniny obustronnie gumowane – z możliwością czyszczenia na mokro.
Dzięki takiej różnorodności tkanin żaluzje pionowe zrywają ze stereotypem nudnych, niemodnych pasów.

verticale Lublin


Jak czyścić żaluzje pionowe typu vertical?

Decydując się na zakup osłon lub dekoracji liczymy na to, że będą nam długo służyły i że ich wygląd będzie zawsze taki jak w dniu montażu. Teoretycznie jest to możliwe .
Bez najmniejszych oporów możemy prać ręcznie żaluzje plisowane. Wyprać, wypłukać, wycisnąć i wysuszyć w pozycji złożonej.
Za pranie ręczne możemy się zabrać także w przypadku rolet rzymskich z tkanin zasłonowo-firanowych. Jednak z praktycznego punktu widzenia radzę skorzystać z profesjonalnej pralni, ponieważ niektóre tkaniny mogą po praniu ręcznym zmienić swój kształt i wymiar.
Całkowicie odradzam jakiekolwiek moczenie tradycyjnych rolet materiałowych. Większość tkanin po praniu odbarwia się, tworzą się zacieki oraz zmienia się struktura tkaniny. To samo dzieje się z tkaninami żaluzji pionowych, potocznie zwanych wertikalami. Często widuję obskurne paski przypominające bandaże z wojny secesyjnej wiszące w zaniedbanych biurowcach. Owszem, są klienci, którzy chwalą się, że swoje werticale wyprali i że im się udało, bo nie zmieniły wyglądu. No właśnie, udało im się…
W przypadku żaluzji aluminiowych i drewnianych regularne odkurzanie (końcówka szczotkowa, słaba moc ssania) rozwiąże problem. Oczywiście częstotliwość odkurzania zależy od stopnia zapylenia w danym pomieszczeniu.
Na koniec napiszę o dymie papierosowym… Nic tak nie niszczy osłon jak dym z papierosów. I nie ma skutecznego sposobu, żeby te zanieczyszczenia usunąć.

verticale Lublin Sabatek


Charakterystyka żaluzji pionowych ( verticale)

Żaluzje pionowe typu vertical są najlepszym rozwiązaniem w każdych warunkach, szczególnie gdy istnieje konieczność zasłonięcia dużych powierzchni.
Wąskie pionowe lamele obracają się wokół własnej osi, co daje nieograniczone mozliwości regulacji kąta wpadania promieni słonecznych.
Wzornik zawiera ponad 300 nowoczesnych, atestowanych tkanin pozwala na zastosowanie żaluzji pionowych w dowolnym - nie tylko biurowym - pomieszczeniu.

Montaż:
- do ściany
- do sufitu
- we wnęce

Polecane do okien:
- duże przeszklenia
- wnęki prostokątne
- wnęki skośne (trójkąty,trapezy)

Sposób obsługi:
- mechanizm łańcuszkowo - sznurkowy
- sterowanie elektryczne

Zalety:
- ochrona przed słońcem
- ochrona prywatności
- tkaniny black-out
- tkaniny niepalne
- tkaniny zmywalne
- kontrola zaciemnienia

 verticale Sabatek Lublin