Żaluzje Drewniane. Najwyższa jakość w Lublinie !

Żaluzje Drewniane największy wybór i szybki montaż. Zadzwoń 503 872 508

Żaluzje drewniane i bambusowe występują z lamelami o szerokości 25 lub 50 mm. W ofercie posiadamy dwa systemy żaluzji drewnianych. Wersja STANDARD to aluminiowa rynna z mechanizmem, drewniana maskownica rynny górnej, drabinka sznurkowa lub taśmowa oraz prowadzenie linkowe boczne. Wersja CLASSIC to drewniana belka z mechanizmem w kolorze mosiądzu lub srebra oraz drabinka taśmowa.

Żaluzje drewniane mogą być montowane zarówno do skrzydła okiennego jak i ściany/sufitu. Wybierając sposób montażu należy uwzględnić ciężar żaluzji oraz wysokość pakietu żaluzji po podniesieniu (ok. 20% wysokości żaluzji).

Bogata kolorystyka lameli drewnianych i bambusowych pozwala na dopasowanie produktu do każdego rodzaju wnętrza. Kolory sznurków i lameli dobierane są do lameli. W przypadku produktów pochodzących z surowców naturalnych dopuszczalne są różnice w odcieniach drewna oraz występowanie sęków, słoi i drobnych nierówności lameli.

Oferujemy żaluzje drewniane wykonane z oryginalnych, wysokiej jakości podzespołów. Nasze lamele wykonane są w 100% z drewna w przeciwieństwie do pojawiających się na rynku wyrobów drewnopodobnych. Wysoka jakość surowców daje gwarancję, że żaluzje drewniane na długo pozostaną elegancką dekoracją naszego okna.

Warte uwagi

Żaluzje w kuchni i łazience

Tradycyjną żaluzję tworzą poziome listewki, których położenie reguluje specjalny mechanizm.
Mają one różną szerokość: od cienutkich 16mm żaluzji aluminiowych, do szerokich 50mm żaluzji drewnianych.
Żaluzje – podobnie jak rolety – można podnosić i opuszczać, jednak najczęściej dopływ światła reguluje się poprzez ustawianie listewek pod odpowiednim kątem. Żaluzje w kuchni lub łazience to bardzo dobre rozwiązanie.
Poza regulacją dostępu światła do pomieszczenia, chronią domowników przed niepożądanymi spojrzeniami z zewnątrz. Dzięki temu nasza łazienka lub kuchnia może być jednocześnie widna jak i intymna. Zarówno aluminiowe jak i drewniane żaluzje poziome doskonale sprawdzą się w łazience pod warunkiem, że będą zamontowane w odpowiedniej odległości od źródła wody oraz że pomieszczenie to będzie miało dobrą wentylację. Żaluzje w łazience to rozwiązanie bardzo praktyczne. Poza tym, żaluzje mogą pomóc w skorygowaniu niekorzystnych proporcji okna. Gdy zamontujemy nasze żaluzje bezpośrednio do sufitu, to wnęka okienna ulegnie optycznemu wydłużeniu. Ponadto, montaż ekskluzywnych żaluzji drewnianych w łazience podniesie walory dekoracyjne takiego pomieszczenia. Dopasowując kolor żaluzji do mebli łazienkowych lub kochennych, możemy podkreślić styl pomieszczenia – białe, wąskie żaluzje drewniane podkreślą nowoczesny styl lekkich, białych mebli. Szerokie, ciemne żaluzje drewniane w modelu Classic doskonale dopasują się do mebli w stylu kolonialnym.

Żaluzje poziome 50 mm - wersja Classic

System Classic dotyczy zarówno żaluzji 50 mm z lamelami drewnianymi jak i aluminiowymi.
Żaluzje w tym systemie zamiast rynny górnej posiadają drewnianą belkę o wymiarach 50x20 mm.
Podczas montażu belka wsuwana jest w metalowe wieszaki o wymiarach 46x30x26 mm.
Mechanizm oraz wszystkie metalowe elementy żaluzji utrzymane są w zbliżonej kolorystyce: srebro lub stary mosiądz. Żaluzje w systemie Classic wyposażone są w drabinkę taśmową.
Parametry techniczne tego systemu pozwalają na wykonanie żaluzji o szerokości nie mniejszej niż 45 cm. Maksymalna szerokość dla żaluzji aluminiowych i drewnianych to 270 cm, a wysokość - 300 cm. Wykonanie żaluzji ponad maksymalne parametry nie gwarantuje jej prawidłowego działania.

Jak dopasować kolor żaluzji drewnianej do wnętrza?

Żaluzje drewniane oraz szerokie żaluzje aluminiowe od zawsze kojarzą się z osłonami klasy premium. Żeby ułatwić naszym Klientom wybór, cyklicznie poszerzamy kolekcję lameli drewnianych i aluminiowych do żaluzji poziomych.
Do nowoczesnych, surowych wnętrz polecamy kolekcję żaluzji nawiązującą do natury. Lamele tych żaluzji określane są mianem "czystych" w kontekście "bez słojów". Nazwy kolorów żaluzji w tej kolekcji to min.: perła, muszla, piasek, chmura, węgiel drzewny, wapień oraz brązowo-szary.

Kolejna część nowej kolekcji to żaluzje drewniane pokryte laminatem nawiązującym do najczęściej występującej kolorystyki mebli - jasny i ciemny orzech włoski, drewno tekowe, różane, cyprysowe, jasny klon, drewno orzecha włoskiego oraz dąb bielony.
Lekkie żaluzje bambusowe występują w pięciu podstawowych odcieniach naturalnego brązu: czarny brąz, wenge, beż, naturalny bambus oraz bambus bielony.

Kolekcja podstawowa lameli do żaluzji drewnianych zawiera zarówno czystą biel jak i klasyczną czerń. Ponadto znajdziemy tu żaluzje z lamelami w kolorze sosny, dębu, klonu, drzewa różanego, mahoniu a nawet lamele ze strukturą drewna w odcieniach szarości.
Przy wyborze żaluzji drewnianych należy pamiętać, że lamele ze strukturą drewna mają zawsze niepowtarzalny wzór, co oznacza, że nie możemy zaplanować ilości i miejsca występowania na nich słojów czy przebarwień.

Przy okazji warto wspomnieć o kolekcji nowoczesnych żaluzji aluminiowych z lamelą szeroką, których kolory nawiązują do metali szlachetnych, kamieni oraz kolorów natury. Znajdziemy tu lamele (zarówno gładkie jak i perforowane) w kolorach: kości słoniowej, beżu, srebra, stali, ostryg, szampańskiego złota, miedzi, brązowo-szarym, imbirowym, antracytowym, kawowym, szarym, czarnym oraz w kolorach określanych jako kamień i cień.

Charakterystyka żaluzji drewnianych

Żaluzje drewniane są doskonałym połaczeniem elegancji i funkcjonalnośći.
Żaluzje drewniane nadają pomieszczeniu wyjatkowego charakteru.
W zależności od systemu, lamele dostępne są w następujących szerokościach:
- 25 mm
- 50 mm

Wzornik zawiera ponad 50 kolorów i został skomponowany w oparciu o obowiązujace trendy w branży dekoracji wnętrz.

Montaż:
- do skrzydła okiennego ( wkręty)
- do ściany
- do sufitu
- we wnęce

Polecane do okien:
- okna tradycyjne
- duże przeszklenia
- wnęki okienne

Sposób obsługi:
- mechanizm sznurkowy z zapadką
- sterowanie elektryczne

Zalety:
- wysokie walory dekoracyjne
- ochrona przed słońcem
- ochrona prywatności
- właściwości termoizolacyjne
- kontrola zaciemnienia
- izolacja akustyczna