Żaluzje Drewniane Lublin

Żaluzje Drewniane. Bezpłatny pomiar i wycena u klienta. Zadzwoń 503 872 508

Żaluzje drewniane i bambusowe występują z lamelami o szerokości 25 lub 50 mm.
W ofercie posiadamy dwa systemy żaluzji drewnianych.
Wersja STANDARD to aluminiowa rynna z mechanizmem, drewniana maskownica rynny górnej, drabinka sznurkowa lub taśmowa oraz prowadzenie linkowe boczne.
Wersja CLASSIC to drewniana belka z mechanizmem w kolorze mosiądzu lub srebra oraz drabinka taśmowa.

żaluzje drewniane Lublin


Żaluzje drewniane mogą być montowane zarówno do skrzydła okiennego jak i ściany/sufitu. Wybierając sposób montażu należy uwzględnić ciężar żaluzji oraz wysokość pakietu żaluzji po podniesieniu (ok. 20% wysokości żaluzji).

żaluzje drewniane lublin


Bogata kolorystyka lameli drewnianych i bambusowych pozwala na dopasowanie produktu do każdego rodzaju wnętrza. Kolory sznurków i lameli dobierane są do lameli. W przypadku produktów pochodzących z surowców naturalnych dopuszczalne są różnice w odcieniach drewna oraz występowanie sęków, słoi i drobnych nierówności lameli.

żaluzje drewniane Sabatek Lublin


Oferujemy żaluzje drewniane wykonane z oryginalnych, wysokiej jakości podzespołów. Nasze lamele wykonane są w 100% z drewna w przeciwieństwie do pojawiających się na rynku wyrobów drewnopodobnych. Wysoka jakość surowców daje gwarancję, że żaluzje drewniane na długo pozostaną elegancką dekoracją naszego okna.

żaluzje drewniane Sabatek lublin


Warte uwagi

Żaluzje w kuchni i łazience

Tradycyjną żaluzję tworzą poziome listewki, których położenie reguluje specjalny mechanizm.
Mają one różną szerokość: od cienutkich 16mm żaluzji aluminiowych, do szerokich 50mm żaluzji drewnianych.
Żaluzje – podobnie jak rolety – można podnosić i opuszczać, jednak najczęściej dopływ światła reguluje się poprzez ustawianie listewek pod odpowiednim kątem. Żaluzje w kuchni lub łazience to bardzo dobre rozwiązanie.
Poza regulacją dostępu światła do pomieszczenia, chronią domowników przed niepożądanymi spojrzeniami z zewnątrz. Dzięki temu nasza łazienka lub kuchnia może być jednocześnie widna jak i intymna. Zarówno aluminiowe jak i drewniane żaluzje poziome doskonale sprawdzą się w łazience pod warunkiem, że będą zamontowane w odpowiedniej odległości od źródła wody oraz że pomieszczenie to będzie miało dobrą wentylację.

Żaluzje w łazience to rozwiązanie bardzo praktyczne. Poza tym, żaluzje mogą pomóc w skorygowaniu niekorzystnych proporcji okna. Gdy zamontujemy nasze żaluzje bezpośrednio do sufitu, to wnęka okienna ulegnie optycznemu wydłużeniu. Ponadto, montaż ekskluzywnych żaluzji drewnianych w łazience podniesie walory dekoracyjne takiego pomieszczenia. Dopasowując kolor żaluzji do mebli łazienkowych lub kochennych, możemy podkreślić styl pomieszczenia – białe, wąskie żaluzje drewniane podkreślą nowoczesny styl lekkich, białych mebli. Szerokie, ciemne żaluzje drewniane w modelu Classic doskonale dopasują się do mebli w stylu kolonialnym.

żaluzja drewniana Lublin


Żaluzje poziome 50 mm - wersja Classic

System Classic dotyczy zarówno żaluzji 50 mm z lamelami drewnianymi jak i aluminiowymi.
Żaluzje w tym systemie zamiast rynny górnej posiadają drewnianą belkę o wymiarach 50x20 mm.
Podczas montażu belka wsuwana jest w metalowe wieszaki o wymiarach 46x30x26 mm.
Mechanizm oraz wszystkie metalowe elementy żaluzji utrzymane są w zbliżonej kolorystyce: srebro lub stary mosiądz. Żaluzje w systemie Classic wyposażone są w drabinkę taśmową.
Parametry techniczne tego systemu pozwalają na wykonanie żaluzji o szerokości nie mniejszej niż 45 cm. Maksymalna szerokość dla żaluzji aluminiowych i drewnianych to 270 cm, a wysokość - 300 cm. Wykonanie żaluzji ponad maksymalne parametry nie gwarantuje jej prawidłowego działania.

żaluzja drewniana lublin


Jak dopasować kolor żaluzji drewnianej do wnętrza?

Żaluzje drewniane oraz szerokie żaluzje aluminiowe od zawsze kojarzą się z osłonami klasy premium. Żeby ułatwić naszym Klientom wybór, cyklicznie poszerzamy kolekcję lameli drewnianych i aluminiowych do żaluzji poziomych.
Do nowoczesnych, surowych wnętrz polecamy kolekcję żaluzji nawiązującą do natury. Lamele tych żaluzji określane są mianem "czystych" w kontekście "bez słojów". Nazwy kolorów żaluzji w tej kolekcji to min.: perła, muszla, piasek, chmura, węgiel drzewny, wapień oraz brązowo-szary.

żaluzje drewniane salon Lublin

Kolejna część nowej kolekcji to żaluzje drewniane pokryte laminatem nawiązującym do najczęściej występującej kolorystyki mebli - jasny i ciemny orzech włoski, drewno tekowe, różane, cyprysowe, jasny klon, drewno orzecha włoskiego oraz dąb bielony.
Lekkie żaluzje bambusowe występują w pięciu podstawowych odcieniach naturalnego brązu: czarny brąz, wenge, beż, naturalny bambus oraz bambus bielony.

drabinka taśmowa żaluzja drewniana Lublin

Kolekcja podstawowa lameli do żaluzji drewnianych zawiera zarówno czystą biel jak i klasyczną czerń. Ponadto znajdziemy tu żaluzje z lamelami w kolorze sosny, dębu, klonu, drzewa różanego, mahoniu a nawet lamele ze strukturą drewna w odcieniach szarości.
Przy wyborze żaluzji drewnianych należy pamiętać, że lamele ze strukturą drewna mają zawsze niepowtarzalny wzór, co oznacza, że nie możemy zaplanować ilości i miejsca występowania na nich słojów czy przebarwień.

kolory żaluzji drewnianych Sabatek Lublin

Przy okazji warto wspomnieć o kolekcji nowoczesnych żaluzji aluminiowych z lamelą szeroką, których kolory nawiązują do metali szlachetnych, kamieni oraz kolorów natury. Znajdziemy tu lamele (zarówno gładkie jak i perforowane) w kolorach: kości słoniowej, beżu, srebra, stali, ostryg, szampańskiego złota, miedzi, brązowo-szarym, imbirowym, antracytowym, kawowym, szarym, czarnym oraz w kolorach określanych jako kamień i cień.

żaluzje drewniane naokienne Lublin


Charakterystyka żaluzji drewnianych

Żaluzje drewniane są doskonałym połaczeniem elegancji i funkcjonalnośći.
Żaluzje drewniane nadają pomieszczeniu wyjatkowego charakteru.
W zależności od systemu, lamele dostępne są w następujących szerokościach:
- 25 mm
- 50 mm

żaluzje drewniane Lublin jasna taśma

Wzornik zawiera ponad 50 kolorów i został skomponowany w oparciu o obowiązujace trendy w branży dekoracji wnętrz.

Montaż:
- do skrzydła okiennego ( wkręty)
- do ściany
- do sufitu
- we wnęce

Polecane do okien:
- okna tradycyjne
- duże przeszklenia
- wnęki okienne

Sposób obsługi:
- mechanizm sznurkowy z zapadką
- sterowanie elektryczne

Zalety:
- wysokie walory dekoracyjne
- ochrona przed słońcem
- ochrona prywatności
- właściwości termoizolacyjne
- kontrola zaciemnienia
- izolacja akustyczna

żaluzje drewniane kuchnia Lublin