Rolety Tradycyjne Lublin

Rolety Tradycyjne Bezpłatny pomiar i wycena u klienta. Zadzwoń 503 872 508

Roleta tradycyjna zbudowana jest z tkaniny oraz mechanizmu, który pomaga nawijać tkaninę na rurkę ukrytą w estetycznej kasecie. Roleta tradycyjna wyposażona jest w mechanizm łańcuszkowy z hamulcem, który pozwala zatrzymać tkaninę na dowolnej wysokości.

rolety lublin Sabatek


W zależności od wybranego systemu roletę można montować do skrzydła okiennego lub ściany, przy użyciu taśmy piankowej lub wkrętów. Istnieje możliwość montażu bezinwazyjnego.

roletki lublin Sabatek


Wzornik do rolet tradycyjnych obejmuje ponad 300 tkanin o zróżnicowanej kolorystyce, strukturze, wzornictwie oraz stopniu przepuszczalności światła.

rolety tradycyjne lublin Sabatek


Profile kaset (PCV i Alu) występują w kolorach: biały, brązowy, antracyt, czarny, szary, ciemny, jasny i złoty dąb, wiśnia, mahoń, orzech i wenge.

rolety lublin


Niektóre z dostępnych tkanin roletowych posiadają dodatkową srebrną powłokę, która wpływa na poprawę funkcji termoizolacyjnych rolety.

rolety Lublin


Warte Uwagi

Rolety w kasecie Luisa

Roleta materiałowa Luisa to funkcjonalna i estetyczna osłona okienna wykonana z tkaniny poliestrowej lub podgumowanej.
Zapewnia pełne zaciemnienie każdego pomieszczenia, a zarazem jest łatwa do zamontowania i użytkowania. Ten rodzaj rolety to alternatywne rozwiązanie proponowane do regulacji oświetlenia docierającego z zewnątrz, a także innowacyjny element dekoracji okna.
Przebogata kolekcja rolet firmy SABATEK, obejmująca kilkaset wzorów i kolorów tkanin, pozwala na idealne kompozycje zarówno we wnętrzach mieszkaniowych, jak i użytkowych oraz podkreślenie indywidualnego charakteru każdego pomieszczenia.
Firma SABATEK do produkcji rolet używa tylko najlepszych jakościowo tkanin, które są zaimpregnowane i antystatyczne, dzięki czemu łatwo je utrzymać w czystości i zapewniają długoletnie użytkowanie.
Rolety w systemie LUISA, w przeciwieństwie do innych rolet w kasetach, montowane są bezpośrednio na ścianie lub na suficie.
Doskonale sprawdzają się do zasłaniania większych powierzchni takich jak witryny sklepowe, wnęki okienne. W roletach LUISA, oprócz obsługi za pomocą klasycznego mechanizmu łańcuszkowego, można zastosować sprężynę lub napęd elektryczny.

rolety w kasecie lublin


Charakterystyka rolet tradycyjnych

Rolety tradycyjne materiałowe to najbardziej klasyczne osłony okienne.
Produkowane są na indywidualne zamówienie i idealnie dopasowane są do okien.
Nowoczesne profile kaset i prowadnic ( aluminium lub PCV) dostępne są w kolorach :
- biały
- brązowy
- antracyt
- czarny
- szary
- złoty dąb ( 3 odcienie)
- orzech
- machoń
- wiśnia
- wenge

Montaż:
- do skrzydła okiennego (taśma lub wkręty)
- do ściany
- do sufitu

Polecane do okien:
- okna tradycyjne
- wnęki okienne

Sposób obsługi:
- mechanizm łańcuszkowy
- mechanizm sprężynowy
- sterowanie elektryczne

Zalety:
- ochrona przed słońcem
- ochrona prywatności
- tkaniny black-out
- tkaniny niepalne
- właściwości termoizolacyjne

roletki w kasecie lublin


Rolety w kasecie z napędem elektrycznym

Gdy klienci pytają nas o opinie na temat rolet lub żaluzji sterowanych napędem elektrycznym odpowiadamy, że jest to dobre rozwiązanie przy założeniu, że są spełnione pewne warunki.
Po pierwsze, należy mieć świadomość, że nie każda roleta czy żaluzja nadaje się do tego, aby zamontować w niej napęd elektryczny.
W przypadku żaluzji aluminiowych lub drewnianych polecamy tylko system Standard 50mm (z aluminiową rynną górną).
W przypadku rolet, mamy do wyboru tradycyjne rolety montowane do ściany lub sufitu w wersji bez kasety oraz w kasecie. Roleta bez kasety musi dysponować wystarczająco dużą rurką nawojową, która będzie w stanie pomieścić w sobie silnik.
Roleta w kasecie (system Luisa) jest lepszym rozwiązaniem, gdy uwzględnimy względy estetyczne.
Jeżeli rozważamy zakup rolety lub żaluzji z napędem elektrycznym, musimy uwzględnić doprowadzenie prądu blisko miejsca montażu osłony okiennej.
Możemy zaplanować wnękę w suficie podwieszanym, która pomoże ukryć przewód elektryczny; wnęka powinna być na tyle szeroka, że dostęp do rolety będzie nie tylko możliwy ale i swobodny. Ponadto, należy unikać konstrukcji, które mogą doprowadzić do przegrzania silnika.
Obsługa rolet lub żaluzji z napędem elektrycznym jest łatwa - używamy do tego najczęściej pilota. Należy mieć świadomość, że takiej osłony nie można nadmiernie eksploatować, ponieważ grozi to uszkodzeniem napędu. Roleta pracuje płynnie ale powoli (prędkość zależy od gabarytów i parametrów silnika).

roletki mini lublin Sabatek


Nowy rok, nowe trendy w roletach tradycyjnych

Rozpatrując zakup rolet warto zapoznać się z najnowszymi trendami wprowadzanymi na nasz rynek.
Roleta to nie tylko tkanina, ale i otaczająca ją kaseta z prowadnicami.
Dlatego przy wyborze rolety należy zastanowić się nad kształtem i kolorem profilu kasety.
Kaseta może być kanciasta lub opływowa, o migdałowatym kształcie. Najpopularniejsze są kolory, które wizualnie zespalają roletę z profilem okna.
Najnowsze trendy zachęcają do zastosowania innowacyjnych połączeń koloru kasety z kolorem tkaniny.
Wybierając tkaninę rolety w odcieniach stalowo-szarych warto połączyć ją z kasetą w kolorze antracytu.
Kaseta oksydowana fantastycznie zespoli się z tkaniną rolety w kolorze amarantu lub soczystej czerwieni.
Atłasowe czekoladowe brązy można skompletować z profilem w okleinie złotego dębu i stworzyć w ten sposób niezwykle elegancką roletę.

roleta tradycyjna Sabatek Lublin