Rolety Rzymskie Lublin

Bezpłatny pomiar i wycena u klienta Montaż rolet rzymskich. Zadzwoń 503 872 508

W rolecie rzymskiej zastosowano mechanizm łańcuszkowy ukryty w aluminiowej kasetce oraz estetyczną tkaninę zasłonową. Podczas podnoszenia tkanina rolety układa się w równe fałdy. Mechanizm pozwala na płynną i lekką obsługę rolety oraz daje możliwość zatrzymania tkaniny na dowolnej wysokości.

rolety rzymskie lublin


Ze względów technicznych zaleca się montaż rolet rzymskich bezpośrednio do ściany lub sufitu. Aluminiowe uchwyty pozwalają na łatwy montaż i demontaż szyny (np. do konserwacji). Tkanina przymocowana jest do mechanizmu za pomocą taśmy rzepowej.

rolety rzymskie Lublin


Wzornik do rolet rzymskich obejmuje ponad 400 wysokogatunkowych tkanin o zróżnicowanej kolorystyce, fakturze oraz stopniu przepuszczalności światła.Mechanizm dostępny jest wyłącznie w kolorze białym.

roleta rzymska lublin


Warte Uwagi

Dlaczego rolety rzymskie są praktyczne?

Osobom, którym wizja prania i prasowania firan spędza sen z powiek, proponujemy zakup i montaż rolet rzymskich z mechanizmem łańcuszkowym.
Na standardową wnękę okienną, której wymiary nie przekraczają 200 cm szerokości proponujemy montaż pojedynczej zasłony rzymskiej. W ciągu dnia, roleta opuszczona na wysokość dwóch zakładek będzie nowoczesną dekoracją.
W przypadku okien tarasowych, lub wnęk okiennych o dużych gabarytach zalecamy montaż kilku rolet rzymskich – symetrycznych – zawieszonych obok siebie.
Decyzja o wyborze tkaniny do rolet, w przypadku gdy wzornik zawiera 150 – 300 tkanin, nie jest łatwa. Przyjmuje się, że kolorystyka rolety powinna nawiązywać do wystroju wnętrza.

roleta rzymska Lublin


Montaż rolet rzymskich

Rolety rzymskie cieszą się dużą popularnością wśród klientów, na równi z roletami dzień – noc.
Decydując się na zakup rolety rzymskiej warto zastanowić nad tym, w jaki sposób będzie ona dekorować nasze okno.
Roleta rzymska nie powinna zostać zamontowana niżej niż 15-20 cm nad wnęką okienną.
Uchroni to tkaninę rolety rzymskiej przed zabrudzeniem podczas otwierania skrzydła okiennego (ważne przy drzwiach tarasowych). Decydując się na tkaninę powinniśmy mieć na uwadze, że roleta rzymska najlepiej prezentuje się zasłaniając ¼ wysokości okna. Tkanina półprzepuszczalna rolety stwarza wrażenie wielobarwnej, ponieważ promienie słońca różnicują ją przechodząc przez fałdy. Roleta rzymska powinna być szersza od wnęki okiennej o co najmniej 10 cm; niweluje to wrażenie prześwitów po bokach.

roleta rzymska lublin Sabatek


Jak wybrać tkaninę do rolety rzymskiej?

Czas na nowe trendy w kolekcji rolet rzymskich.
Dobrze wykonana roleta rzymska , wraz z wysokiej jakości tkaniną, cieszy oko oraz daje satysfakcję z codziennej obsługi.
Nasza kolekcja rolet rzymskich oparta jest na szerokiej palecie kolorów tkanin gładkich, o zróżnicowanej przepuszczalności światła.
O tym jaką tkaninę zastosować w danym wnętrzu decyduje:
- powierzchnia wnętrza,
- wymiar wnęki okiennej,
- sty pomieszczenia,
- efekt, który chcemy uzyskać.
Do pomieszczeń o małej powierzchni polecamy głównie tkaniny jasne, w tonacji ciepłej (od kremu do beżu) lub zimnej (od śnieżnej bieli do szarości). Jasne wprowadzą do wnętrza lekkość oraz wizualnie je ocieplą.
Wybierając tkaninę należy przyłożyć ją do szyby, aby upewnić się, że dokładnie taki kolor i stopień zaciemnienia chcemy uzyskać.

rolety rzymskie lublin Sabatek


Rolety rzymskie – czyli jak szybko i efektownie zmienić wygląd nowoczesnego salonu

Rolety rzymskie to osłony okienne o wysokich walorach dekoracyjnych… to wszyscy wiemy. A jak sprawić, by rolety rzymskie odmieniły nasz salon?
Wystarczy dobrać odpowiednią tkaninę, a dokładnie jej kolor. Najczęściej, zamawiając roletę rzymską dopasowujemy ją do naszego pomieszczenia.
Zamawiamy tkaninę w kolorze, który będzie „pasował do wszystkiego”. Beże, kremy, delikatne brązy. Kolor tkaniny dopasowujemy do koloru ścian, dywanów, mebli. Dziś zachęcam do odrobiny szaleństwa.
Prezentuję nowoczesny salon: jasne ściany, jasna podłoga, stalowo-szary wypoczynek i rewelacyjne rolety rzymskie w kolorze turkusowym. Uzupełnieniem są turkusowe dodatki w postaci poduszek. Dzięki roletom rzymskim w takim kolorze przeciętny salon staje się nietuzinkowy.
Rolety są funkcjonalne. Proponowana tkanina zaciemnia pomieszczenie (stopień zaciemnienia ok. 70%), więc ochroni nas przed nadmiernym nasłonecznieniem w dzień, oraz przed spojrzeniami sąsiadów – w nocy. Roleta rzymska wykonana na mechanizmie łańcuszkowym, jej obsługa jest płynna i niezawodna. Klasyczny model upięcia – gładkie, równe fałdy.

roleta rzymska do salonu Lublin


Charakterystyka rolet rzymskich

Rolety rzymskie są najbardziej innowacyjną formą klasycznych rolet.
Mechanizm rolety rzymskiej podczas zwijania ukada tkaninę w poziome , równe fady.
Rolety szyte są pod wymiar, na indywidualne zamówienie.
Katalog ponad 300 tkanin zosta skomponowanyw oparciu o obowiązujące trendy w branży dekoracji wnętrz.
Tkaniny są gładkie (bez wzorów), zróżnicowane kolorystycznie oraz o różnym stopniu przepuszczalności światła.
Konstrukcja rolet pozwala na ich bezproblemowe zdjęcie w celu wyczyszczenia.
Wszystkie rolety rzymskie szyte są przez wykwalifikowanych pracowników z dużym doświadczeniem.
Montaż :
- do ściany
- do sufitu
- do skrzydła lub ramy okiennej
Sposób obsługi:
- mechanizm łańcuszkowy
- sterowanie elektryczne
Zalety :
- ochrona przed słońcem
- ochrona prywatności
- wysokie walory dekoracyjne
- tkaniny niepalne

rolety rzymskie Lublin charakterystyka


Pomiar rolety rzymskiej

Montaż na ramie okna

Przy tym typie montażu roleta rzymska zostaje zamocowana wkrętami do skrzydła ramy okna.

Pomiar polega na zmierzeniu szerokości całkowitej rolety rzymskiej (S) - najczęściej razem z listwami przyszybowymi oraz żądanej wysokości (W) - może to być wysokość ramy okiennej lub wysokość mierzona od górnej krawędzi ramy okna do parapetu.

UWAGA ! Dla uzyskania właściwych pomiarów zalecamy pobranie wymiarów co najmniej w dwóch punktach szerokości i wysokości.

Montaż na ramie okna bezinwazyjnie (bez wiercenia)

Przy tym typie montażu roleta rzymska zostaje zamocowana zaczepami bezinwazyjnymi (bez wiercenia) do skrzydła ramy okna.

Pomiar polega na zmierzeniu szerokości całkowitej rolety rzymskiej (S) - najczęściej razem z listwami przyszybowymi oraz żądanej wysokości (W) - może to być wysokość ramy okiennej lub wysokość mierzona od górnej krawędzi ramy okna do parapetu.

UWAGA ! Dla uzyskania właściwych pomiarów zalecamy pobranie wymiarów co najmniej w dwóch punktach szerokości i wysokości.

Rolety rzymskie wiszące obok siebie

Przy zamówieniu dwóch lub więcej rolet, które zostaną zawieszone obok siebie (szczególnie, gdy uszyte zostaną z tkanin wzorzystych) konieczne jest zaznaczenie tego w zamówieniu. Wzór na tkaninie (raport) będzie dopasowywany, co oznacza, że będą one wyglądały podobnie. Sposób uszycia rolty będzie również dopasowany: odległość między profilami tunelowymi (szprosami) od górnej krawędzi będzie jednakowa.

UWAGA ! Należy zwrócić uwagę na fakt, iż odległość pomiędzy ostatnim profilem tunelowym a obciążnikiem przy różnej wysokości rolet nie będzie równa!

Dobieranie rozmiaru rolety rzymskiej

Mocowanie we wnęce okiennej
Od szerokości i wysokości wnęki okiennej najczęściej odejmuje się po ok. 1cm - roleta może się swobodnie podnosić i opuszczać wewnątrz wnęki.

Mocowanie poza wnęką okienną
Do szerokości wnęki okiennej najczęściej dodaje się ok. 10cm.

Mocowanie bezinwazyjne na skrzydle okiennym
Do szerokości szyby najczęściej dodaje się ok. 2 cm, tak aby roleta nachodziła na ramę skrzydła okiennego nie zahaczając o klamkę, natomiast wysokość rolety zazwyczaj pokrywa się z wysokością skrzydła. Jako wysokość podaje się wymiar od górnej do dolnej krawędzi rolety.

pomiar rolety rzymskiej Lublin


Jak dokonać wyboru pomiędzy roletą dzień – noc a żaluzją?

Decydując się na zakup osłony okiennej stajemy przed koniecznością dokonania wyboru systemu, który najlepiej sprawdzi się w naszym pomieszczeniu.
Zakładając, że chcemy zasłonić całą wnękę okienną, musimy uwzględnić montaż wybranej osłony (rolety lub żaluzji) bezpośrednio do ściany lub sufitu.
W takim przypadku żaluzje poziome – aluminiowe lub drewniane – prezentują się rewelacyjnie.
Minusem jest to, że po podniesieniu do góry zajmują więcej miejsca niż zwinięty materiał rolety. Ponadto, przy pewnych gabarytach żaluzje są ciężkie, więc podnoszenie ich nie należy do najłatwiejszych czynności.
Walory dekoracyjne rolet z tkaniną dzień – noc można poprawić poprzez wybór tkaniny z ciekawszym wzorem. Pasiaste rolety górują nad żaluzjami pod względem praktyczności – antystatyczna tkanina nie przyciąga kurzu, natomiast przewaga żaluzji polega na tym, że wpuszczają więcej światła i pozwalają na możliwość regulacji kąta wpadania promieni słonecznych.

roleta rzymska Sabatek Lublin