Rolety Rzymskie .Najwyższa jakość w Lublinie !

Rolety Rzymskie najlepsze tkaniny w najniższych cenach. Zadzwoń 503 872 508

W rolecie rzymskiej zastosowano mechanizm łańcuszkowy ukryty w aluminiowej kasetce oraz estetyczną tkaninę zasłonową. Podczas podnoszenia tkanina rolety układa się w równe fałdy. Mechanizm pozwala na płynną i lekką obsługę rolety oraz daje możliwość zatrzymania tkaniny na dowolnej wysokości.

Ze względów technicznych zaleca się montaż rolet rzymskich bezpośrednio do ściany lub sufitu. Aluminiowe uchwyty pozwalają na łatwy montaż i demontaż szyny (np. do konserwacji). Tkanina przymocowana jest do mechanizmu za pomocą taśmy rzepowej.

Wzornik do rolet rzymskich obejmuje ponad 200 wysokogatunkowych tkanin o zróżnicowanej kolorystyce, fakturze oraz stopniu przepuszczalności światła.Mechanizm dostępny jest wyłącznie w kolorze białym.

Warte Uwagi

Dlaczego rolety rzymskie są praktyczne?

Osobom, którym wizja prania i prasowania firan spędza sen z powiek, proponujemy zakup i montaż rolet rzymskich z mechanizmem łańcuszkowym. O zasadach montażu rolet rzymskich wspomnieliśmy w jednym z poprzednich artykułów.
Na standardową wnękę okienną, której wymiary nie przekraczają 200 cm szerokości proponujemy montaż pojedynczej zasłony rzymskiej. W ciągu dnia, roleta opuszczona na wysokość dwóch zakładek będzie nowoczesną dekoracją.
W przypadku okien tarasowych, lub wnęk okiennych o dużych gabarytach zalecamy montaż kilku rolet rzymskich – symetrycznych – zawieszonych obok siebie.
Decyzja o wyborze tkaniny do rolet, w przypadku gdy wzornik zawiera 150 – 300 tkanin, nie jest łatwa. Przyjmuje się, że kolorystyka rolety powinna nawiązywać do wystroju wnętrza.

Jak zamontować roletę rzymską?

Rolety rzymskie cieszą się dużą popularnością wśród klientów, o wiele większą niż rolety dzień – noc, o których pisaliśmy w jednym z poprzednich artykułów. Decydując się na zakup rolety rzymskiej **warto zastanowić nad tym, w jaki sposób będzie ona dekorować nasze okno.
Roleta rzymska nie powinna zostać zamontowana niżej niż 15-20 cm nad wnęką okienną.
Uchroni to tkaninę **rolety rzymskiej
przed zabrudzeniem podczas otwierania skrzydła okiennego (ważne przy drzwiach tarasowych). Decydując się na tkaninę powinniśmy mieć na uwadze, że roleta rzymska najlepiej prezentuje się zasłaniając ¼ wysokości okna. Tkanina półprzepuszczalna rolety stwarza wrażenie wielobarwnej, ponieważ promienie słońca różnicują ją przechodząc przez fałdy. Roleta rzymska powinna być szersza od wnęki okiennej o co najmniej 10 cm; niweluje to wrażenie prześwitów po bokach.

Jak wybrać tkaninę do rolety rzymskiej?

Czas na nowe trendy w kolekcji rolet rzymskich.
Dobrze wykonana roleta rzymska , wraz z wysokiej jakości tkaniną, cieszy oko oraz daje satysfakcję z codziennej obsługi.
Nasza kolekcja rolet rzymskich oparta jest na szerokiej palecie kolorów tkanin gładkich, o zróżnicowanej przepuszczalności światła.
O tym jaką tkaninę zastosować w danym wnętrzu decyduje:
- powierzchnia wnętrza,
- wymiar wnęki okiennej,
- styl pomieszczenia,
- efekt, który chcemy uzyskać.
Do pomieszczeń o małej powierzchni polecamy głównie tkaniny jasne, w tonacji ciepłej (od kremu do beżu) lub zimnej (od śnieżnej bieli do szarości). Jasne wprowadzą do wnętrza lekkość oraz wizualnie je ocieplą.
Wybierając tkaninę należy przyłożyć ją do szyby, aby upewnić się, że dokładnie takie kolor i stopień zaciemnienia chcemy uzyskać.