Plisy Tradycyjne. Najwyższa jakość w Lublinie !

Żaluzje Plisowane ponad 500 tkanin do wyboru. Zadzwoń 503 872 508

Żaluzje plisowane, zwane popularnie plisami, to najbardziej funkcjonalne i nowoczesne osłony okienne o wyjątkowych walorach dekoracyjnych. Najważniejszą zaletą jest możliwość przesuwania plisy w dowolnym kierunku. Występują w formie harmonijki (plisse) lub plastra miodu (duette). Prosta budowa i mechanizm pozwalają na wygodną obsługę. Żaluzje plisowane są łatwe w utrzymaniu czystości - dopuszcza się pranie ręczne.

Najpopularniejsze modele plis montowane są bezpośrednio do skrzydła okiennego.

Wzornik do plis obejmuje ponad 400 tkanin o zróżnicowanej kolorystyce: gładkich, wzorzystych, drewnopodobnych i metalizowanych.

Aluminiowe profile żaluzji plisowanych dostępne są w kolorach: biały, brązowy, beżowy, oksydowany oraz okleinach drewnopodobnych - orzech i złoty dąb.

Warte Uwagi

Czym są żaluzje plisowane?

Żaluzje plisowane to wewnętrzne osłony okienne stworzone na bazie impregnowanej tkaniny sprasowanej w harmonijkę – wybrane wzory tkanin prezentujemy w Galerii.
Innowacyjność plis polega na prostej budowie i niezawodności.
Najprościej rzecz ujmując, plisa to splisowany materiał rozciągnięty pomiędzy dwoma aluminiowymi belkami, połączonych systemem sznurków.
Cechy charakterystyczne żaluzji plisowanych:
- bogata kolorystyka i wzornictwo tkanin, z których większość można prać ręcznie,
- tkaniny o właściwościach termoizolacyjnych oraz perforowane,
- możliwość montażu przy szybie lub nad wnęką okienną,
- możliwość obsługi za pomocą pochwytu lub mechanizmu sznurkowego z zapadką,
- różnorodność kształtów: kwadraty, prostokąty, koła, trójkąty i trapezy oraz okna dachowe i plafony,
- możliwość zasłonięcia dowolnego fragmentu okna (góra – dół, dół-góra),
- wersja dzień – noc, czyli plisa składająca się z dwóch tkanin (przeziernej i zaciemniającej).

Właściwości termoizolacyjne żaluzji plisowanych

Inwestorzy posiadający w swoich domach duże przeszklenia często spotykają się z problemem strat ciepła. Właściwości termoizolacyjne to jedna z cech, o której wspomnieliśmy w artykule o żaluzjach plisowanych.
Wybrane tkaniny do plis zostały tak zaprojektowane, aby oprócz ochrony przed nadmiernym nasłonecznieniem tworzyć przy szybie swoistą barierę termoizolacyjną.
Na czym dokładnie polega nowo odkryta funkcja żaluzji plisowanych ?
W miesiącach letnich – dzięki dodatkowej metalizowanej powłoce – plisy zapobiegają nadmiernemu nagrzewaniu się szyby.
W zimie – dysponujemy dodatkową izolacją przed napływem zimnego powietrza z zewnątrz
. Dotyczy to głównie tkanin określanych mianem „termo”: pojedynczych z dodatkową powłoką perłową lub metalizowaną oraz podwójnych typu duette.

Czym zasłonić okno, aby praca przy komputerze była bardziej komfortowa?

W jaki sposób montaż rolet wpływa na jakość pracy przy komputerze? Biorąc pod uwagę, że dostęp do odpowiedniej ilości światła dziennego poprawia samopoczucie, komfort i efektywność, to inwestycja w odpowiednią osłonę okienną jest w pełni uzasadniona.
Zacznijmy od żaluzji plisowanych.
W kolekcji plis występują tkaniny perforowane, czyli z mikro otworkami, które z jednej strony doprowadzają odpowiednią ilość światła do pomieszczenia, a z drugiej strony uniemożliwiają odbijanie światła od monitora.
Żaluzje poziome – drewniane lub aluminiowe – pozwalają na dowolne ustawienie kąta, pod jakim światło wpada do naszego wnętrza.
Na podobnej zasadzie działają żaluzje pionowe (vertical), które najlepiej sprawdzają się przy większych przeszkleniach (zarówno szerokich jak i wysokich).

Niezawodne plisy

Żaluzje plisowane, potocznie zwane plisami, to wewnętrzne osłony okienne stworzone na bazie specjalnego materiału złożonego w harmonijkę. Innowacyjność plis polega na ich prostej budowie.
Specjalnie zaimpregnowany materiał umieszczony jest pomiędzy dwoma aluminiowymi beleczkami, a całość zespolona jest systemem sznurków. W zależności od modelu, żaluzja plisowana może być obsługiwana za pomocą mechanizmu sznurkowego (z zapadką) lub pochwytu.
Brak skomplikowanych mechanizmów wpływa na niezawodność plisy. Pozwala na zasłonięcie dowolnego fragmentu szyby: od dołu do góry, od góry do dołu lub samego środka. Taka funkcjonalność powoduje, że chronimy się przed intensywnymi promieniami słonecznymi, ale nie zaciemniamy całkowicie pomieszczenia – tak jak w przypadku tradycyjnych rolet.
Na niezawodność plis ma wpływ także materiał, z jakiego zostały wykonane. Odpowiednio zaimpregnowany, odporny na blaknięcie pod wpływem intensywnych promieni UV, antystatyczny oraz na tyle wytrzymały, że można go prać w wodzie w warunkach domowych.
Bogata kolorystyka i wzornictwo tkanin do plis pozwalają na ich dopasowanie do każdego wnętrza. Uchwyty i mocowania są na tyle dyskretne i estetyczne, że stają się praktycznie niewidoczne na skrzydle okiennym.

Jaka roleta ułatwia pracę przy monitorze?

Pomieszczenie biurowe, w którym spędzamy po kilka godzin dziennie powinno być przede wszystkim dobrze oświetlone. Wpływa to pozytywnie zarówno na nasze samopoczucie, komfort pracy oraz jej efektywność.

Najlepszym rozwiązaniem są pomieszczenia z dużymi przeszkleniami, jednak co zrobić gdy nadmierne nasłonecznienie przeszkadza w pracy przy monitorze? Jednym z rozwiązań jest zastosowanie nowoczesnej osłony okiennej, która rozproszy światło słoneczne nie zaciemniając jednocześnie pomieszczenia.

Niektóre tkaniny do rolet są na tyle delikatne, że wyglądem przypominają delikatną firanę. W plisach mamy specjalną tkaninę perforowaną - ze strukturą drobnej siateczki. Tkanina perforowana w plisie powleczona jest dodatkową srebrną powłoką, która wpływa na właściwości termoizolacyjne tej osłony.

Dla zwolenników żaluzji poziomych mamy w ofercie lamele perforowane w dwóch szerokościach: 25 i 50 mm. Żaluzje poziome górują nad pozostałymi osłonami pod względem elastyczności w regulacji stopnia zaciemnienia pomieszczenia.

Na koniec warto wspomnieć o osłonach, które nadal najbardziej kojarzą się z pomieszczeniami biurowymi i doskonale się w nich sprawdzają - żaluzje pionowe typu vertical. Dzięki możliwości obracania lameli możemy regulować kąt pod jakim promienie słoneczne wpadają do naszego pomieszczenia.